Alchemia J.K. Rowling w świetle Alchemicznych godów Chrystiana Różokrzyża

Alchemia J.K. Rowling w świetle Alchemicznych godów Chrystiana Różokrzyża

Autor odkrywa sekretną wiadomość ukrytą w tekście najpopularniejszej książki dla dzieci, jaką kiedykolwiek napisano. Pod całą magią i emocjami w serii książek o Harrym Potterze kryje się przesłanie, które jest jednocześnie nowoczesne i bardzo starożytne:
ALCHEMIA jest przebudzeniem Wewnętrznego Boga, śpiącego w sercu każdego poszukiwacza.

W cyklu Harry Potter pod warstwą emocji, tajemnic i napięcia ukryta jest głęboka duchowa symbolika, która umknęła uwadze entuzjastów powieści oraz środków masowego przekazu. Jednak miliony dzieci i młodzieży na całym świecie dzięki swojej podświadomej mądrości potrafiły tę symbolikę rozpoznać. Można ją nazwać tajemnicą Miłości, triumfem Boskiego Światła.

Jeśli pominiemy atrakcyjną zewnętrzną warstwę książki, to zauważymy, że historia Harry’ego Pottera jest zgodna ze wszystkimi wielkimi mitami, eposami i opowieściami biblijnymi, tworzonymi przez ludzkość od niepamiętnych czasów. Symbolika cyklu Harry Potter jest uniwersalna i ponadczasowa.

Przyjrzyjmy się więc pierwotnej historii.

Prorocy od wieków przepowiadali, że kiedyś narodzi się dziecko, które odmieni ten świat i ludzi. Kiedy dziecko to przyszło na świat, na niebie pojawiła się gwiazda, która zwiastowała jego narodziny. Panujący wówczas monarcha próbował zgładzić dziecko, lecz to mu się nie udało. Chłopiec rósł pełen mądrości i dobroci serca, umiłowany przez Boga i ludzi. Już jako młodzieniec dokonywał cudów, a dorastając wiedział, że będzie musiał zmierzyć się ze swoim największym przeciwnikiem – Szatanem. Nasz bohater był gotowy poświęcić siebie dla dobra tego świata, dlatego bez sprzeciwu pozwolił poprowadzić się na pewną śmierć. Po śmierci trafił do podziemnego świata. Tam stanął przed wyborem: mógł pójść dalej albo wrócić. Wrócił jako zwycięzca, jako ten, który pokonał śmierć, jako Mistrz Wiecznego Życia, by wybawić ten świat od wszelkiego zła.

Wszyscy znamy tę opowieść – to historia Jezusa.
To jednak także historia Harry’ego Pottera. …